volfas logo

Volfas Engelman, AB

Alaus ir lengvųjų alkoholinių bei nealkoholinių gėrimų gamintojas

AB „Volfas Engelman“ bravoras turi itin gilią istoriją ir yra viena seniausių pramoninių alaus daryklų Lietuvoje, kurios istorinės šaknys siekia net XIX amžiaus vidurį. Tarpukariu tai buvo didžiausia alaus darykla šalyje, aprūpinta moderniausia to meto įranga ir užėmė 30-40 procentų alaus rinkos – per metus išvirdavo 3,5 milijono litrų alaus, kurį vertino ir to meto Lietuvos prezidentai, ir diplomatai. Dabar AB „Volfas Engelman“ priklauso Olvi grupei, įsikūrusiai Suomijoje. „Volfas Engelman“ glaudžiai bendradarbiauja su kitomis antrinėmis „Olvi“ koncernui priklausančiomis įmonėmis: Estijoje – AS „A.Le.Coq“, Latvijoje – AS „Cesu alus“, Baltarusijoje – „Lidskoe pivo“.

Kontaktai

Kaunakiemio g. 2, 44354 Kaunas, Lietuva
Tel. +370 37 32 43 45
Faksas +370 37 32 15 03
El. paštas: info@volfasengelman.lt
www.volfasengelman.lt

Eksporto šalys

  • Anglija
  • Vokietija
  • Airija
  • Rusija
  • Lenkija

Įmonės veikla ir produkcija

Alus

Volfas Engelman Bravoro pinta

Volfas Engelman Bravoro pinta – pirmoji Lietuvoje pinta stiklo butelyje. Ne tik savo ūgiu ir formų elegantiškumu ji išskirtinė esti. Unikali šio alaus ketverto rūšių apynių kompozicija: išauginti Vokietijos ir Čekijos žemėse tauraus aromato Saaz, aromatiniai Hallertauer Mittelfrüh, kartieji Hallertauer Magnum ir Hallertauer Taurus. Dėl jų šis alus toks ypatus, kad net didžiausi alaus žinovai jam kepures kelia, o ir vadinamas jis drąsiai bei pelnytai – brandžiausiu Volfas Engelman aludarių kūriniu. Būkite tarp pirmųjų, šio alaus paragausiančių.

Volfas Engelman Rinktinis

Tarpukario legenda Volfas Engelman su Rinktiniu alumi į šiandien sugrįžo ir vėl kaip anuomet aktuali patapo. Tarpukario Kauno didžiausias bravoras šiuo vardu vadinamas buvo ir populiariausią anuomet Lietuvoje alų virė. Šviežias tada ir todėl šviežias dabar Volfas Engelman Rinktinis tik iš tyro, specialaus paruošimo vandens kuriamas, prabangą jojo aromatiniai Perle ir Magnum apyniai bei išskirtinės alaus mielės atskleidžia, o lietuviškas Pilzeno tipo salyklas jį šviesia spalva apdovanoja. Glausdami lūpas prie Volfas Engelman Rinktinio alaus putos neužmirškite, kad tiek bare, tiek gurkšnodami jį savo namuose, ragaujate alų pačio šviežumo.

Volfas Engelman Pilzeno

 Sezono naujiena – alus Volfas Engelman Pilzeno. Taip pat kaip ir anuomet, šiandien Pilzeno alui gaminti naudojamas lietuviškas, aukščiausios kokybės šviesusis salyklas, o atrinktų čekiškų ir vokiškų aromatinių bei karčiųjų apynių unikalus derinys suteikia šiam alui nepakartojamą skonį ir aromatą. Kas žino, gal būtent skonio ryškumas ir yra paslaptis šios alaus markės didžiulio populiarumo tarpukariu. Iš viso 1935 metais išragauto Volfas Engelman alaus net 62 nuošimčiai buvo Pilzeno.

Gamybos proceso metu šis alus atšaldomas iki -1,5C temperatūros. O patiekiamas anas turėtų būti grakščioje taurėje ant kojelės, kuri apjuosta popierine skepetaite, kad padykusius rasojimo lašelius sugertų.

Volfas Engelman Stalo

Stalo alus yra Volfo Engelman praėjusio sezono naujiena. Ilgai ir labai atsakingai jai ruoštasi buvo. Aludariai gavę uždavinį atkurti istorinio Stalo alaus receptūrą, išties užsiėmė kūryba. Pagal istorinius šaltinius buvo atkurta receptūra. Lengvas, ne daugiau 4% alkoholio, bet ne vandeningas turėjo būti alus. Svaigumo savyje turįs mažiau, tačiau visą skonio pilnumą išlaikęs Volfas Engelman Stalo šiandien verdamas pagal atkurtą anų dienų receptą. Tai, kad tarpukariu nebuvo technologijos leidžiančios pagaminti tokį šviesų alų kaip dabar, aludariai žinojo. Todėl su kelių rūšių salyklais eksperimentuojama buvo, kol puikų derinį lietuviško Pilzeno ir vokiško Miuncheno pirmo tipo salyklo atrado. Taip LENGVAS PILNO SKONIO ALUS gimė. Tarpukariu jis prie visokių patiekalų pritiko. Tiek prie pietų, tiek karštą vasaros dieną anuomet skanautas beigi itin pamėgtas gyventojų Lietuvos buvo.

Volfas Engelman Imperial Porteris

Volfas Engelman iš savo istorijos paveldėjo puikų tamsų alų prabangiu vardu Imperial Porteris. Jame sudraugaudami apyniai beigi skrudinti salyklai apdovanojo šį alų tamsaus raudonmedžio spalva ir suteikė jam tokį karališką skonį, kad niekur daugiau nesutiksi. Įprastai porterio tipo alūs yra klampūs ir sunkūs. Šis  yra kitoks. Tik 6% stiprumo. Jo išskirtinį skonį ir spalvą suformavo puikus komponentų derinys: šviesus lietuviškas pilzeno, vokiškas karamelinis cara red salyklai, bei Perle ir Magnum apynių duetas. Volfas Engelman Imperial Porteris itin malonus ir geriamas su lengvumu. Tą paliudijo Hanza dienų šventės svečiai. Jie taip gausiai gėrė šį alų (ypač užsieniečiai) kad paskutiniąją dieną jo resursai baigėsi ne tik pas prekiautojus, bet ir bravore iki naujos partijos subrandinimo.

Volfas Engelman Nealkoholinis

Nematyta naujovė tarpukaryje – Volfas Engelman Nealkoholinis – suvis be stiprumo, bet pilnai skanus ir sodrią putą tebeturintis, pritinkantis kiekvienam, lengvą alaus skonį vertinančiam. Kas alų gerdamas nori gauti tikro malonumo, bet neįsigerti, tas renkasi Volfas Engelman Nealkoholinį.

Fortas

 Žinovai teisūs, kad šviežias alus – pats geriausias. Puikus alaus pasirinkimas įvairaus skonio ir stiprumo mėgėjams. Pagamintas iš aukščiausios kokybės miežių salyklo, apynių ir vandens.

 Fortas Ekstra šviesusis – lengvo skonio ir malonaus aromato 5% stiprumo alus, parduodamas 0,5 l stiklo buteliuose ir skardinėse bei 1 l ir 2 l PET buteliuose.

 Fortas Tradicinis – alk. 6,1 % tūrio alus. Džiaugiamės sukūrę alų, išsaugantį tikras Lietuvos alaus tradicijas, unikalų skonį ir puikią baltą putą. Parduodamas 1 l bei 2 l PET buteliuose.

 Fortas Stiprus – 8,1% stiprumo šviesusis alus. Alus atnešęs  FORTUI sėkmę ir pripažinimą, iki šiol yra vienas populiariausių tarp FORTO alaus mėgėjų. Parduodamas 0,5 l stiklo ir 1l bei 2 l PET buteliuose.

 Fortas Stipriausias – alk. 9,0% tūrio alus. Tikras išbandymas ir aludariams ir alaus mėgėjams. Stipriausias – alus tikriems vyrams. Parduodamas tik 0,5 l stiklo buteliuose.

 

1410

 1410 – salyklinis šviesusis  5,3 proc. alk. stiprumo alus pintos talpos skardinėje. Sukurtas Žalgirio mūšio pergalės 600 metų sukakčiai paminėti.

 Horn Disel

 HORN Disel – 5,3 proc. stiprumo alus, išsiskiriantis lengvu, bet sodriu skoniu. Dabar jau pintos talpos skardinėje.

 

GIRA

 Smetoniška Gira

 Bravoro rauginimo „Smetoniška gira” pagaminta su pagarba senosioms mūsų tradicijoms. Ši puikios kokybės tradicinė gira skirta gausiam Jūsų šeimos stalui. Mėgaukitės ir būkite sveiki! Parduodama skardinėse ir PET buteliuose.

Smetoniška Porterio Gira

 Naujoji „Smetoniška Porterio gira“ iš alaus karaliaus perėmė skonio stiprumą ir apynio gardumą. Tamsi ir sodri, todėl ypač gardi gerti. „Smetoniška Porterio gira“ – stipri iš kūno, su apyniais!Parduodama PET buteliuose.

 

SIDRAS

 Fizz

 4,7 proc. stiprumo gaivių aromatų, lengvi, įvairių vaisių ir uogų skonių sidrai FIZZ patenkins net išrankiausią sidro mėgėją. Galite pasirinkti visą skonių gamą: aviečių ir braškių saldumą, kriaušių gardumą, slyvų subtilumą, mėlynių ir vyšnių sodrumą. Parduodami skardinėse ir PET buteliuose.

Šio sezono naujiena – stilingasis FIZZ Fragolino.   

Fizz Nealkoholinis

 Pirmasis nealkoholinis sidras FIZZ išsaugojo tikro kriaušių sidro skonį ir aromatą. Parduodamas skardinėje.

Real

 6 proc. stiprumo, keturių rūšių – egzotinis, kriaušių, žemuogių bei miško uogų – puikaus skonio sidras. Parduodamas PET buteliuose.

 Sherwood

 Sherwood kriaušių ir Sherwood obuolių skonio sidras pagamintas pagal senas anglų tradicijas, pasižymintis išraiškingu saldžių kriaušių ir obuolių skoniu, premium kategorijos sidras. Alk. 4,7 % tūrio, parduodamas 0,33 l stiklo buteliuose.

 

ALAUS KOKTEILIAI

 Beershake

Panorę gardaus kokteilio, galite pasirinkti skardinėje  citrinų gaivumą –  2,9% stiprumo gazuotas tekilos – citrinų skonio alaus kokteilį arba  spanguolių subtilumą – 2,9% stiprumo gazuotas spanguolių – žaliųjų citrinų skonio alaus kokteilį.

Sezono naujiena – Beershake greipfrutų skonio alaus kokteilis.


 

ALKOHOLINIAI GERIMAI

 Mojito, Cuba Libre, Pina Colada

Mojito, Pina Colada ir Cuba Libre vieni populiariausių kokteilių baruose. Nuo šiol jų nebūtina plakti patiems, o, užsukus draugams, savo kūrybingumą galite pademonstruoti tinkamai ir išradingai juos patiekę.

Mojito dažniausiai puošiamas mėtomis ir laimo skiltelėmis, Pina Colada – ananaso griežinėliu ar specialiomis kokteilių vyšnaitėmis. Cuba Libre paprastai patiekiamas su skiltele citrinos ar laimo.

Kokteilius rekomenduojama patiekti atšaldytus arba išpilstyti į ledo kubelių pripildytas taures.

Jamaica

8,1 proc. stiprumo gazuoti alkoholiniai kokteiliai Jamaica, pasižymi išraiškingų aromatų bei skonių įvairove. Galite rinktis įvairių, intriguojančių egzotinių skonių kokteilių derinius: arbūzų, kaktusų-citrinų, kivi-žaliųjų citrinų,tekilos-laimo. Parduodami PET buteliuose.

Sezono naujiena – Jamaica raudonųjų greipfrutų!

G:N

G:N – 5,6 proc. alk. stiprumo, gazuoti, išskirtinių skonių -egzotinio, greipfrutų ir citrinų –  alkoholiniai kokteiliai G:N. Parduodami skardinėse ir PET buteliuose.

 

NEALKOHOLINIAI GĖRIMAI

DYNAMI:T

Energinis gėrimas DYNAMI:T,  kad išliktumėte budrūs ir atsikratytumėte fizinio nuovargio. Galite pasirinkti tradicinio skonio energinį gėrimą su natūraliu kofeinu, parduodamą 0,568l ir 0,355l skardinėse ir 0,5l PET buteliuose.

Limpa

 Limpa Tradicinis ir  Limpa Citrininis  – tradicinių skonių limonadai  be konservantų, sveikesnis todėl skirtas vaikams, o ir suaugusieji su malonumu prisimins savo vaikystės limonadus. Parduodamas 0,5 l ir  1,5 l PET buteliuose. O Limpa Tradicinis ir 0,33l skardinėje.