DIGICLUSTERS – nauja Europos klasterių partnerystė maisto produktų bei pakuočių sektoriams skaitmeninti

                            

     

DIGICLUSTERS – nauja Europos klasterių partnerystė maisto produktų bei pakuočių sektoriams skaitmeninti

  Kaip ir bet kuris kitas gamybos sektorius, maisto ir pakuočių pramonė, norėdama išlikti konkurencinga tarptautinėse bei nacionalinėse rinkose, turi naudotis kasdien atsirandančiomis naujomis technologinėmis galimybėmis. Kaip tą padaryti? Lietuvoje sukurtos net kelios finansinių investicijų priemonės, leidžiančios verslui investuoti į skaitmenines technologijas, inovacijas, mokslinius tyrimus bei eksperimentinę plėtrą. Negana to, į klasterius susibūrusios įmonės gali naudotis dar ir papildomomis investicijomis, skatinančiomis bendrų vertės grandinių kūrimą ir plėtrą.

Lietuvos inovacijų centras (LIC) kartu su Lietuvos spaustuvininkų asociacija (LISPA) ir Lietuvos maisto eksportuotojų asociacija (LITMEA) prisijungė prie naujos tarptautinės Europos klasterių partnerystės DIGICLUSTERS, kuri siekia paskatinti maisto produktų bei pakuočių sektorių skaitmeninimą per įvairias sumanios specializacijos kryptis. Siekdamas pristatyti naująją partnerystę ir iniciatyvą Lietuvos įmonėms, LIC balandžio 2 d. Kaune suorganizavo pirmąjį pažintinį renginį maisto pramonės ir spausdinimo pramonės klasterių nariams „Skaitmenizavimas maisto pramonės ir pakuočių sektoriuose“. Renginio dalyviai turėjo galimybę išgirsti ne tik apie pačią partnerystę, jos siekius ir atveriamas galimybes, bet ir apie įvairias finansavimo paramos priemones, leidžiančias bandyti skirtingas technologijas su tam tikra patiriamų išlaidų kompensacija. Verslininkai taip pat turėjo proga sužinoti apie naujausias technologines tendencijas maisto ir pakuočių sektoriuose, išgirsti siektinų pavyzdžių ir sėkmės istorijų.

Įgyvendinant partnerystės DIGICLUSTERS iniciatyvas, ateityje planuojama organizuoti įmonių dirbtuves, kuriose būtų išgeneruojamos idėjos maisto produktų bei pakuočių sektoriams skaitmeninti.

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras https://inovacijos.lt/lt/naujiena/digiclusters-nauja-europos-klasteriu-partneryste-maisto-produktu-bei-pakuociu-sektoriams-skaitmeninti

Projektas ESCP S3 for speeding up industrial modernization of Agrofood packaging sectors towards Industry 4.0 and digital transformation by Cluster-Facilitated X-Industry Hackathons —DIGICLUSTERS

 Projekto Nr. 822095

 Projekto vykdytojas: Latvian IT Cluster (LITC)

 Projekto partneriai: AgroBioCluster represented by Foundation UNIMOS (UNIMOS/ABC), Food Products Quality Cluster represented by Latvian Federation of Food Companies (LFFC/FPQC), OnGranada Tech City (ON GRANADA), SMART food cluster represented by Lithuanian Food exporters association (LITMEA/SFC), Association of Lithuanian Printing Industries (LISPA), Lithuanian Innovation Center (LIC).

 Projekto trukmė: Veiklų įgyvendinimo laikotarpis yra 18 mėn. nuo 2018-10-01

Projektas yra finansuojamas pagal program COSME (Europos komisija)